Drugie miejsce w ogólnopolskim konkursie „Talent Kitchen”

Drodzy Uczniowie i Rodzice,

Niezmiernie miło jest nam poinformować, iż nasza Szkoła zajęła 2. miejsce w ogólnopolskim konkursie “Talent Kitchen” organizowanym przez organizację LaFabbricaEdu oraz Whirlpool Polska w ramach projektu edukacyjnego o zrównoważonym spożywaniu żywności “Nie Marnujmy Chwil”. Jesteśmy ogromnie szczęśliwi oraz dumni, że to właśnie prace naszych Uczniów zostały docenione i wyróżnione w tak dużym gronie szkół (tylko trzy szkoły otrzymały nagrody!). Dziękujemy również Rodzicom, którzy aktywnie uczestniczyli i wspierali swoje Pociechy w trudnej sztuce gotowania. Gratulujemy i zachęcamy do zapoznania się z krótkimi informacjami o programie, a także konkursową prezentacją!

Projekt edukacyjny “Nie Marnujmy Chwil” realizowaliśmy w świetlicy naszej Szkoły w roku szkolnym 2018/2019. Celem projektu było podniesienie świadomości wśród środowiska szkolnego, uczniów i ich rodzin nt. wartości pożywienia, zwalczania marnotrawstwa, podkreślenie jego wagi dla społeczeństwa i całej planety. W maju i czerwcu przeprowadziliśmy zajęcia z Dziećmi, dwa razy w tygodniu, w ramach których poruszaliśmy tematy związane z odpowiedzialnym kupowaniem żywności, jej przechowywaniem oraz spożywaniem. Uczniowie poznali zasady rozważnego napełniania codziennego koszyka na zakupy, poszukiwali informacji na temat tradycji kulinarnych na świecie, opracowali dekalog o poprawnym przechowywaniu żywności, wymyślili oryginalne przepisy z resztek żywności, czy wreszcie stworzyli rady dla wszystkich przeciwko marnotrawieniu żywności.

Efektem realizacji projektu była prezentacja, którą zamieszczamy tutaj na stronie, a która w formie ciekawego poradnika zebrała kreatywne prace Uczniów, jak również pokazała, jak można przeżywać wspaniałe chwile w trakcie wspólnego przyrządzania posiłków w gronie rodzinnym. Prezentacja została przesłana do organizatorów jako praca konkursowa.

Na uwagę zasługuje również fakt, iż za udział każdej klasy w konkursie edukacyjnym, firma Whirlpool przekazała darowiznę Fundacji Bank Żywności ONLUS.

Jeszcze raz dziękujemy i gratulujemy!
Anna Stachura
Angelika Jakowczuk-Gołacka

Prezentacja konkursowa (format PowerPoint SlideShow, proszę rozpakować archiwum ZIP)

Przeczytaj poprzedni wpis:
Rakoobrona – Rozpoczynamy program

Miło nam poinformować, iż od połowy września do końca października nasza szkoła będzie realizować projekt „Rakoobrona we Wrocławiu”. Organizatorem projektu...

Zamknij