Dzień liczby Pi

Dzień liczby Pi

Na całym świecie, 14 marca (3.14) obchodzony jest Dzień Liczby Pi, tajemniczej liczby, której wszystkich cyfr nie poznamy nigdy i która intryguje i fascynuje ludzi od czasów starożytnych. W tym roku do obchodów dołączyła również nasza szkoła.
Jeden z uczniów klasy VI b – Bartek, przygotował krótką prezentację na temat liczby Pi, którą przedstawił w klasach IV – VII. Odbyły się też trzy zabawy – konkursy. Jeden z nich polegał na znalezieniu w ciągu cyfr rozwinięcia dziesiętnego swojej daty urodzin.
W drugim konkursie można było wykazać się superpamięcią i wyrecytować jak najwięcej cyfr rozwinięcia dziesiętnego liczby Pi. W ostatnim konkursie trzeba było rozwiązywać rebusy z liczbą Pi. Dla wszystkich biorących udział w konkursach były cukierki, a dla najlepszych – dyplomy i małe nagrody. Mamy nadzieję, że obchody Dnia Liczby Pi staną się szkolną tradycją.

Przeczytaj poprzedni wpis:
Wieża Babel

W sobotę 3 marca 2018 r. dwie uczennice naszej szkoły – Hania Sambor z klasy VI b i Klara Kolany...

Zamknij