Dzień Praw Zwierząt

Pamiętacie?

W dniu 22 maja przypada Dzień Praw Zwierząt. Reguluje to Ustawa o ochronie zwierząt która mówi o tym, że człowiek winien jest im poszanowanie, ochronę, opiekę a także humanitarne traktowanie. Zwierzę jako istota żyjąca zdolna do odczuwania cierpienia, nie jest rzeczą. W prawie polskim za nieprzestrzeganie praw zwierząt grożą kary w postaci grzywny, kary ograniczenia lub pozbawienia wolności, zakazu posiadania zwierząt. Polski Dzień Praw Zwierząt przypadający na 22 maja ustanowiony został dla podkreślenia wagi, przyjętej przez Polski Parlament w 1997 roku Ustawy o ochronie zwierząt. KOCHAJCIE I DBAJCIE o swoich pupili oraz o wszystkie inne zwierzęta!!!

Ciekawostki, piosenki oraz quizy znajdziecie na poniższym padlecie 🙂

https://padlet.com/jolanta1krol/k32fuew9b1cs7sg9

A jeśli chcielibyście się zmierzyć z przyrodniczym wyzwaniem, spróbujcie odgadnąć jak najwięcej odgłosów zwierząt 🙂

Życzymy udanej zabawy,

Wychowawcy świetlicy

Przeczytaj poprzedni wpis:
Terminy rekrutacji do szkół ponadpodstawowych

TERMINY POSTĘPOWANIA REKRUTACYJNEGO DO I KLAS SZKÓŁ PONADPODSTAWOWYCH RODZAJ CZYNNOŚCI TERMINY W POSTĘPOWANIU REKRUTACYJNYM ZŁOŻENIE WNIOSKU O PRZYJĘCIE DO SZKOŁY...

Zamknij