Dzień Ziemi

Dzień Ziemi

22 kwietnia, już po raz pięćdziesiąty, obchodzimy Dzień Ziemi. Najważniejsze i największe ekologiczne święto świata. Środowisko wpływa na człowieka, również człowiek oddziałuje na miejsce, w którym żyje. Pamiętajmy, że jesteśmy częścią przyrody, więc dbajmy o nią w sposób szczególny przyjmując postawę przyjazną środowisku. Świętowanie Dnia Ziemi raz w roku to zdecydowanie za mało. Nasza szkoła przez cały rok działa aktywnie aby dbać o środowisko. Segregujemy śmieci, zbieramy makulaturę, uczestniczymy w programach recyklingu plastiku – „Działaj z imPETem”, zajeliśmy II miejsce w Polsce w konkursie ZeroWaste – nie marnuj jedzenia oraz przeprowadzamy wiele ciekawych akcji w szkole -sprzątanie świata. Poniżej zamieściliśmy kilka prostych, a jednocześnie cennych wskazówek pomocnych w trosce o otaczające nas środowisko naturalne. Pamiętajmy że stan otoczenia zależy głównie od postawy nas samych!

Mamy nadzieję, że pdfy, które zamieściliśmy (dzięki uprzejmości strony LOGOkreacja oraz Bajkartka) specjalnie na tę okazję, sprawią Wam dużo radości. Oprócz kolorowych plakatów proponujemy kilka ekologicznych zadań które znajdziecie na stronie Kodowanie na dywanie.

Działajmy Pozytywnie dla Środowiska!

Przeczytaj poprzedni wpis:
Rekrutacja do kl. I na rok szkolny 2020/2021

Poniżej lista kandydatów przyjętych do kl. I i wykaz wolnych miejsc: Lista kandydatów przyjętych do kl. I na rok szkolny...

Zamknij