Międzynarodowy Dzień Tańca

Międzynarodowy Dzień Tańca

29. kwietnia 2019 w naszej świetlicy nikt nie mógł się nudzić! Dzień upływał bardzo aktywnie przy dźwiękach wielu różnorakich międzynarodowych melodii, jak również tańców. Uczniowie pod okiem pani Anny Stachury i Karoliny Hałas dzielnie kształtowali poczucie rytmu i umiejętności interpretacji muzyki ruchem, rozbudzali zainteresowania muzyczne na drodze obcowania z dźwiękiem i rytmem, poznali nowe techniki i style taneczne. Uczestnicy mieli okazję obejrzeć prezentacje multimedialne: „Zwiedzamy Świat tanecznym krokiem” i zatańczyć taniec do muzyki poszczególnych krajów:

  • Polska – Polonez, Krakowiak
  • Hiszpania – Volare
  • Włochy – Tarantella
  • Grecja – Greek Zorba
  • Belgia – Belgijka
  • Francja – Le Bastringlo
  • Rosja – Kalinka
  • Brazylia – Samba de Janeiro
  • Ameryka – Hip-Hop

Dzień upłynął w bardzo tanecznej atmosferze! Dziękujemy wszystkim za świetną zabawę!

Przeczytaj poprzedni wpis:
zmiana terminu zebrania!

Informujemy, że nastąpiła zmiana terminu zebrania - odbędzie się ono we wtorek 14.05.2019 r. Prosimy o obecność, ponieważ wychowawcy klas...

Zamknij