Obchody Światowego Dnia Roweru 3 czerwca – Zdrowo i aktywnie

Obchody Światowego Dnia Roweru 3 czerwca – Zdrowo i aktywnie

Rower to jeden z najpopularniejszych środków transportu, używany w każdym miejscu na świecie. Światowy Dzień Roweru ustanowiony został przez ONZ 12 kwietnia 2018 roku – jako datę wybrano 3 czerwca. Osobą, dzięki której udało się wprowadzić tę datę do kalendarza świąt nietypowych jest Polak – Leszek Sibilski. Pochodzący z Jarocina były kolarz polskiej kadry olimpijskiej oraz profesor socjologii w Montgomery College w Rockville. Nasz rodak prowadził kampanię promującą Rezolucję ONZ w celu uchwalenia Światowego Dnia Rowerowego – w ten sposób zdobył poparcie ponad 50 krajów. Celem święta jest promowanie roweru, jako niedrogiego, niezawodnego i ekologicznego środka transportu. Według statystyk jazda na rowerze może obniżyć emisję dwutlenku węgla o jedną dziesiątą. Ten pojazd pozwala również dbać o zdrowie oraz łączy ludzi. Wspólne wyprawy na rowerze, w gronie rodzinnym czy ze znajomymi, to świetny sposób na spędzenie wolnego czasu. Światowy Dzień Roweru jest również świętem, które jest skierowane do instytucji oraz ludzi odpowiedzialnych za budowanie ścieżek rowerowych, bezpieczeństwa drogowego oraz turystykę. Rower można bowiem w ciekawy sposób włączyć do regionalnych, krajowych i międzynarodowych programów rozwoju. Wszyscy na tym skorzystają.
Zachęcamy wszystkich do polubienia dwóch kółek, i do przerzucenia się do tej formy aktywnego wypoczynku.

Przeczytaj poprzedni wpis:
Terminy rekrutacji do szkół ponadpodstawowych

TERMINY POSTĘPOWANIA REKRUTACYJNEGO DO I KLAS SZKÓŁ PONADPODSTAWOWYCH RODZAJ CZYNNOŚCI TERMINY W POSTĘPOWANIU REKRUTACYJNYM ZŁOŻENIE WNIOSKU O PRZYJĘCIE DO SZKOŁY...

Zamknij