Program Lekki Tornister we Wrocławiu

Miło nam poinformować, iż od połowy września do końca października nasza szkoła będzie realizować projekt „Lekki Tornister we Wrocławiu”. Organizatorem projektu jest Fundacja Rosa. Celem projektu jest budowanie świadomości prozdrowotnej z zakresu profilaktyki wad postawy, motywowanie uczniów do prawidłowego i zdrowego trybu życia, jak również zwrócenie uwagi dzieciom, ich rodzicom, opiekunom i nauczycielom na problem przeciążonych plecaków, będących przyczyną wad postawy. Projekt ma charakter edukacyjny oraz motywacyjny i jest skierowany do trzech grup wiekowych: przedszkoli, klas 0-3 szkół podstawowych oraz klas 4-8 szkół podstawowych. Zadaniem naszej szkoły będzie przeprowadzenie zajęć edukacyjnych w oparciu o materiały edukacyjne oraz zorganizowanie miniprojektów dotyczących profilaktyki wad postawy i promocji aktywności fizycznej. Na bieżąco będziemy informować o realizowanych projektach. Zapraszamy do udziału! 🙂

Przeczytaj poprzedni wpis:
Świetlicowy Zespół Wokalny

Zamknij