Rakoobrona – Rozpoczynamy program

Rakoobrona – Rozpoczynamy program

Miło nam poinformować, iż od połowy września do końca października nasza szkoła będzie realizować projekt „Rakoobrona we Wrocławiu”. Organizatorem projektu jest Fundacja Rosa. Jego celem jest budowanie świadomości prozdrowotnej, poprawa zdrowia wśród młodych ludzi poprzez promowanie profilaktyki onkologicznej oraz aktywizacja uczniów do realizacji inicjatyw lokalnych w zakresie promocji zdrowia i profilaktyki chorób. Program ma charakter edukacyjny oraz motywacyjny i jest skierowany do dwóch grup wiekowych: klas 7-8 szkół podstawowych. Naszym zadaniem będzie przeprowadzenie zajęć edukacyjnych oraz zorganizowanie miniprojektów dotyczących profilaktyki onkologicznej (rak płuca, rak szyjki macicy, czerniak) i diety w profilaktyce chorób cywilizacyjnych. Na bieżąco będziemy informowali o zrealizowanych miniprojektach. Zapraszamy! 🙂

Przeczytaj poprzedni wpis:
Program Lekki Tornister we Wrocławiu

Miło nam poinformować, iż od połowy września do końca października nasza szkoła będzie realizować projekt „Lekki Tornister we Wrocławiu”. Organizatorem...

Zamknij