W piątek dnia 15 marca, grupa uczniów z naszej szkoły udała się pod opieką Pana Matusza do XII LO  na finał konkursu ,,O miecz Chrobrego”. Trzy uczennice z klasy 7B - Magdalena Stasiak, Vivienne Topolska, Oliwia Leszczyńska-Mankiewicz, reprezentowały naszą szkołę. Podczas konkursu panowała przyjazna atmosfera z domieszką rywalizacji.

13.03.2024r. uczniowie klasy IVa uczestniczyli w warsztacie pt. Znaczenie wody w Hydropolis. Podczas zajęć uczniowie poznali obieg wody w przyrodzie, poznali tajniki oczyszczania ścieków i zobaczyli w jaki sposób powstają chmury. Samodzielnie dokonali też badania jakości wody.

Uczniowie klasy IVa  wybrali się do Pixel.xl. Zabawy i śmiechu było co nie miara, a przy tym porządna dawka ruchu.

Dnia 11 marca odbył się w bibliotece szkolnej konkurs czytelniczy dla klas III ze znajomości treści książki Łukasza Wierzbickiego „Afryka Kazika”.
Celem konkursu było: rozbudzanie zainteresowań czytelniczych wśród uczniów, rozwijanie umiejętności czytania ze zrozumieniem, popularyzacja literatury dziecięcej, wdrażanie do gier i zabaw zespołowych, kształcenie młodego czytelnika, sprawdzenie wiedzy przez zabawę.

12 marca obchodziliśmy Dzień Matematyki, a 14 marca Dzień Liczby Pi.
Z tej okazji został przeprowadzony konkurs plastyczny "Matematyka na wyciągnięcie ręki." Chętni uczniowie z klas 4 - 8 wykonali plakaty, promujące matematykę, którą można spotkać w życiu codziennym.

Szkoła Novakid chciałaby serdecznie zaprosić do wzięcia udziału w kolejnej turze projektu, który ma na celu odkrywać język angielskiego w zupełnie nowy sposób. Na warsztatach nie tylko uczymy języka, ale także rozwijamy zdolności kreatywne i komunikacyjne dzieci.

Drodzy Rodzice,

Chcielibyśmy zaprosić Wasze dziecko do fascynującej podróży w świat programowania!

Po dwóch latach zajęć w tymczasowych lokalizacjach, najstarszy na Dolnym Śląsku Młodzieżowy Dom Kultury wraca do swojej macierzystej siedziby przy ul. Kołłątaja 20 we Wrocławiu.

1 marca ze wszystkimi chętnymi uczniami byliśmy na cmentarzu z okazji Dnia Pamięci o Żołnierzach Wyklętych. Nasz Pan Michał nauczyciel historii opowiedział nam wiele ciekawych rzeczy na temat tego dnia, a także zostawiliśmy znicze na pomniku.

W zeszłym tygodniu temat przewodni naszych działań w świetlicy brzmiał: Święto wszystkich kobiet... a to za sprawą 8 marca :) Każdego dnia uczniowie mogli zapoznać się z wieloma ciekawostkami. Wysłuchali historii trzech słynnych kobiet: Astrid Lindgren, Gabrielle Bonheur Chanel (Coco Chanel) i Marii Skłodowskiej-Curie. Na zajęciach z p. Agatą mieli możliwość przekonać się, jakie eksperymenty przeprowadzała M. Skłodowska-Curie i co się stanie, gdy kwas zetknie się z zasadą.

W naszej szkole odbył się konkurs plastyczny organizowany przez bibliotekę szkolną dla uczniów klas III „Afryka Kazika”. Celem konkursu było zainteresowanie dzieci książką i czytaniem, rozbudzenie twórczej inwencji dziecka i kreatywności, budzenie zainteresowania różnymi technikami plastycznymi oraz kształtowanie poczucia estetyki.

Bardzo gorąco zapraszamy Uczniów klas 7 i 8 na zajęcia prowadzone przez grupę trzech uczennic wrocławskich liceów - ALO PWr, LO III oraz LO XIV i realizowane w formie projektu „Zanotowane” w ramach olimpiady „Zwolnieni z Teorii”.