Warsztaty Ekomisja

17 listopada klasa Va uczestniczyła w zajęciach edukacyjnych, wprowadzających do zagadnień małej ekologii dla dzieci i młodzieży Aglomeracji Wrocławskiej – Ekomisja. Podczas dwugodzinnych warsztatów uczniowie pracowali z planszą edukacyjną, przedstawiającą pomieszczenia w domu, a ich zadaniem było „skonstruowanie” jak najbardziej ekologicznego domu. To zadanie miało zachęcić młodzież do zastanowienia się nad tematem zanieczyszczenia środowiska i jego zapobieganiu przez wybory życiowe dokonywane na co dzień. Następnie uczniowie pracowali z broszurą edukacyjną, wyliczając ślad węglowy „zbudowanego” domu. Zajęcia miały charakter interaktywny i na pewno zachęcały uczniów do zachowań ekologicznych.

Zajęcia otwarte w świetlicy szkolnej