Warsztaty „Soki kolorowe, warzywno-owocowe”

Warsztaty „Soki kolorowe, warzywno-owocowe”

15. maja 2019 w naszej świetlicy odbyły się zajęcia warsztatowe pt. „Soki kolorowe, warzywno-owocowe”. Celem warsztatów było propagowanie zdrowego sposobu odżywiania poprzez praktyczną naukę przygotowywania smacznych i zdrowych soków z wykorzystaniem warzyw i owoców uzupełnioną interaktywnym wykładem. Uczniowie klas I-II pod opieką pani Anny Stachury i Andżeliki Jakowczuk-Gołackiej przygotowywali soki i przeciery ze świeżych warzyw i owoców. Tym razem udało nam się zrobić aż 8 rodzajów soków: marchewkowy, jabłkowy, pomarańczowy, rabarbarowy, pomarańczowo-buraczany, selerowo-jabłkowy, marchewkowo-selerowy, marchewkowo-buraczany. Uczniowie dzielnie i aktywnie pomagali w przygotowaniu soków. Segregowali, myli, obierali warzywa i owoce. Podczas zajęć nie brakowało ciekawych informacji, zagadek, rebusów oraz dobrej zabawy.

Na zdrowie!

Przeczytaj poprzedni wpis:
Spotkanie dla Rodziców dzieci przyszłych klas pierwszych

Szanowni Państwo, spotkanie odbędzie się dnia 10 czerwca 2019r. o godzinie 17:30. Serdecznie zapraszamy!

Zamknij