„Warto wiedzieć, że…” – Instagram

W ramach cyklu „Warto wiedzieć, że …” przedstawiciele organizatora programu TDTS zwracają uwagę na ochronę danych osobowych przy korzystaniu z portali społecznościowych, popularnych aplikacji z których korzysta młodzież, ochronie prywatności przy korzystaniu z urządzeń mobilnych, a także na kwestie kradzieży tożsamości czy nie zabezpieczonej kamery. Poprzednia porada dotyczyła aplikacji snapchat, dziś pora na Instagram.

Zwróćmy uwagę, że publikowane przez nas w internecie zdjęcia, mogą być źródłem informacji o miejscach w których bywamy, naszym statusie materialnym, czym się interesujemy, czym gdzie pracujemy czy uczymy się. Warto  zastanowić się, że nie wszystkie informacje na nasz temat powinny być ujawniane publicznie w Sieci. Nauczmy nasze dzieci, aby dbały o zachowanie swojej prywatności. Uświadommy im, że to co raz trafi do Internetu, zostaje w nim na zawsze i zaczyna żyć własnym życiem i może nieć za sobą różne konsekwencje.

 

 

Przeczytaj poprzedni wpis:
Europejski Dzień Wiedzy o Antybiotykach

Corocznie 18 listopada w całej Europie obchodzony jest Europejski Dzień Wiedzy o Antybiotykach. W tym roku, z uwagi na obecnie...

Zamknij