Wielkie sprzątanie świata

Wrzesień to miesiąc, w którym od wielu lat na całym świecie prowadzone są różne proekologiczne akcje. Podobnie jak w ubiegłych latach zachęcaliśmy naszych uczniów do dbania o środowisko poprzez przeciwdziałanie jego zaśmiecaniu. Z ogromną satysfakcją chcieliśmy podkreślić ogromne zaangażowanie wychowanków świetlicy, którzy tak aktywnie przyłączyli się do akcji sprzątania naszego najbliższego otoczenia.

24 września wspólnie z uczniami wyruszyliśmy na szkolne podwórko oraz na pobliskie osiedle. Wyposażeni przez wrocławski Ekosystem w ochronne rękawice, a także odpowiednie worki pomagające nam w segregacji odpadów, uprzątnęliśmy śmieci, papierki, plastikowe butelki, puszki, opakowania po żywności i szkło. Edukacja naszych uczniów nie ograniczyła się tylko do praktyki. Przeprowadziliśmy wiele rozmów, jak ważne jest dbanie o środowisko i jego czystość, a młodzi ekolodzy przygotowali różne plakaty, rozwiązywali rebusy i łamigłówki, podsumowując swoją wiedzę w formie prac plastycznych.

Gratulujemy postawy!

Jak dbać o bezpieczeństwo w szkole?

23 września uczniowie spotkali się z Instruktorem BHP - Wojciechem Szymborskim. Pan Wojtek wyjaśnił czym jest ewakuacja oraz pomógł usystematyzować...