Wieża Babel

W sobotę 3 marca 2018 r. dwie uczennice naszej szkoły – Hania Sambor z klasy VI b i Klara Kolany z klasy V b wzięły udział w finale Konkursu Lingwistyki Matematycznej „Wieża Babel”. Konkurs miał zasięg ogólnopolski, z całego kraju zjechało do stolicy Dolnego Śląska w sumie 165 finalistów. Byli uczniowie z Warszawy, Łodzi, Krakowa, a nawet Gdyni. Finał rozgrywany był w Instytucie Matematyki Uniwersytetu Wrocławskiego, który od lat jest organizatorem konkursu.
Zadania finałowe w tym roku były trudniejsze niż w latach poprzednich, ze względu na biorących po raz pierwszy udział w konkursie uczniów klas siódmych. Po 45 minutach łamania głowy, uczestnicy wysłuchali wykładu na temat starożytnych systemów liczbowych, a po krótkiej przerwie nastąpiło wręczenie nagród.
W tym roku nie udało się uzyskać dyplomu laureata, konkurencja był duża, ale mamy nadzieję co najmniej powtórzyć wyniki w przyszłym roku. Gratulujemy uczestniczkom udziału w finale i życzymy dalszych sukcesów!

Nasi Mali Wielcy Artyści

Przez cały tydzień nasi uczniowie z klas 1-3 w świetlicy dzielnie pracowali i tworzyli piękne prace plastyczne na Międzyszkolny Konkurs...