MOŻESZ ZOSTAĆ WOLONTARIUSZEM!

Co to jest wolontariat?

Z łaciny oznacza to dobrowolny.
Jest to świadoma i bezinteresowna pomoc innym, nawet obcym i nieznanym sobie osobom.

Kim jest wolontariusz?

Wolontariusz – to ten, kto dobrowolnie i świadomie, bez wynagrodzenia angażuje się w pracę na rzecz osób, organizacji pozarządowych, a także rozmaitych instytucji działających w różnych obszarach społecznych.

Kto może być wolontariuszem?

• kto dysponuje wolnym czasem i chce podarować go innym,
  • komu nie jest obojętne cierpienie ludzi i zwierząt

Istotnym wymiarem pracy koła wolontariatu są działania podejmowane we współpracy z Hospicjum dla dzieci Formuła Dobra, Stowarzyszeniem My dla świata, parafią św. Karola Boromeusza.

Dziękujemy wszystkim rodzicom i dzieciom za zaangażowanie w każdą organizowaną w tym roku szkolnym akcję

Aktualne akcje Szkolnego Koła Wolontariatu

• do 16 października zbieramy słodycze dla dzieci z Hospicjum Formuła Dobra
  • od 23 października zaczynamy zbiórkę zniczy, które zaniesiemy i zapalimy na zaniedbanych grobach. Akcja trwa do 9 listopada