Wrocławskie Kolędowanie na Rynku 2019

Dnia 9 grudnia 2019 r. o godz. 17:30 na Rynku Wrocławskim wystąpił nasz zespół wokalny „Rozśpiewane Świetliczaki” prowadzony przez Panie: Magdalenę Kozłowską i Annę Stachurę. Zespołowi towarzyszył chór szkolny. Uczniowie wystąpili z repertuarem świątecznym. Koncert rozpoczął się od pastorałki pt. „Wigilia”. Opowiada ona o przygotowaniach do świąt Bożego Narodzenia. Następnie usłyszeliśmy „Kolędę Beskidzką”, „W Betlejem”, „Wilijna Pastorałka”. Kolejnym utworem była żywiołowa pastorałka „Kolędnicy Wędrownicy” (autor tekstu Wanda Chotomska, opracowanie muzyczne Irena Niewiarowska). Następnie mogliśmy usłyszeć pastorałkę pt. „Sianko na stół”, opowiadającą o zwyczajach związanych ze Świętami Bożego Narodzenia. Koncert naszego zespołu na deskach wrocławskiej sceny w Rynku zakończył się nastrojową pastorałką pt. „Podarunki z nieba”. Nasi uczniowie wspierani byli przez swoje Rodziny i znajomych oraz Wrocławian, którzy nagrodzili występ gromkimi brawami.

Zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć z tego wydarzenia.

Bal Andrzejkowy 2019

Andrzejki to wspaniała okazja do dobrej zabawy, a jednocześnie kultywowanie tradycji i poznanie obrzędów ludowych. Wróżby pobudzają wyobraźnię, uczą kreatywności,...