X Mecze Matematyczne Czwartaków 2017

X Mecze Matematyczne Czwartaków 2017

W dniu 26 kwietnia 2017 r. odbyła się X już edycja międzyszkolnego konkursu matematycznego Mecze Matematyczne Czwartaków organizowanego przez naszą szkołę.

W tym roku w konkursie wzięły udział cztery trzyosobowe drużyny czwartoklasistów z wrocławskich szkół.

Zadania, które uczestnicy konkursu rozwiązywali to zadania, które choć nie wymagały wiedzy wykraczającej poza poziom klasy czwartej, to pewnie niejeden dorosły miałby trudność z ich rozwiązaniem. Zadania bowiem często wymagały niestandardowego podejścia oraz dużej zdolności logicznego rozumowania. Uczestnicy konkursu stanęli na wysokości zadania i poradzili sobie z rozwiązaniem  większości zadań.

W przerwie dzieci miały czas na poczęstunek oraz obejrzenie filmu rysunkowego „Kaczor Donald w krainie Matmagii”, który w zabawny sposób pokazywał wszechobecność matematyki w rozmaitych aspektach życia codziennego,
a także jej związek z innymi dziedzinami nauki.

Po zaciętej, pełnej emocji rywalizacji I miejsce zajęła drużyna z naszej szkoły w składzie: Aleksander Śnihur z kl. IV a, Klara Kolany i Dawid Zieliński – oboje z kl. IV b,  II miejsce – SP nr 47 i III miejsce – SP nr 97. Gratulacje! Zwłaszcza dla naszej wspaniałej trójki.

Drużyny, które zajęły trzy pierwsze miejsca zostały nagrodzone dyplomami oraz łamigłówkami matematycznymi i logicznymi, czwarta drużyna otrzymała dyplomy za udział oraz drobną pamiątkę, podziękowania wręczono również wszystkim opiekunom drużyn.

Miło nam, że konkurs cieszy się niezmiennie zainteresowaniem. Zapraszamy serdecznie za rok!

Joanna Pawlak

Przeczytaj poprzedni wpis:
Prezi – warsztaty

Dnia 24 kwietnia odbyły się w naszej szkole warsztaty dla uczniów prowadzone przez bibliotekarza z Dolnośląskiej Biblioteki Pedagogicznej: Prezi bez tajemnic...

Zamknij