X Mecze Matematyczne Czwartaków 2017

W dniu 26 kwietnia 2017 r. odbyła się X już edycja międzyszkolnego konkursu matematycznego Mecze Matematyczne Czwartaków organizowanego przez naszą szkołę.

W tym roku w konkursie wzięły udział cztery trzyosobowe drużyny czwartoklasistów z wrocławskich szkół.

Zadania, które uczestnicy konkursu rozwiązywali to zadania, które choć nie wymagały wiedzy wykraczającej poza poziom klasy czwartej, to pewnie niejeden dorosły miałby trudność z ich rozwiązaniem. Zadania bowiem często wymagały niestandardowego podejścia oraz dużej zdolności logicznego rozumowania. Uczestnicy konkursu stanęli na wysokości zadania i poradzili sobie z rozwiązaniem  większości zadań.

W przerwie dzieci miały czas na poczęstunek oraz obejrzenie filmu rysunkowego „Kaczor Donald w krainie Matmagii”, który w zabawny sposób pokazywał wszechobecność matematyki w rozmaitych aspektach życia codziennego,
a także jej związek z innymi dziedzinami nauki.

Po zaciętej, pełnej emocji rywalizacji I miejsce zajęła drużyna z naszej szkoły w składzie: Aleksander Śnihur z kl. IV a, Klara Kolany i Dawid Zieliński – oboje z kl. IV b,  II miejsce – SP nr 47 i III miejsce – SP nr 97. Gratulacje! Zwłaszcza dla naszej wspaniałej trójki.

Drużyny, które zajęły trzy pierwsze miejsca zostały nagrodzone dyplomami oraz łamigłówkami matematycznymi i logicznymi, czwarta drużyna otrzymała dyplomy za udział oraz drobną pamiątkę, podziękowania wręczono również wszystkim opiekunom drużyn.

Miło nam, że konkurs cieszy się niezmiennie zainteresowaniem. Zapraszamy serdecznie za rok!

Joanna Pawlak

Prezi – warsztaty

Dnia 24 kwietnia odbyły się w naszej szkole warsztaty dla uczniów prowadzone przez bibliotekarza z Dolnośląskiej Biblioteki Pedagogicznej: Prezi bez tajemnic...