Zajęcia otwarte „W świecie muzyki i dźwięku”

Zajęcia otwarte „W świecie muzyki i dźwięku”

25 października odbyły się w naszej szkole pierwsze w tym roku zajęcia otwarte dla rodziców i dzieci, które przygotowały oraz poprowadziły panie Anna Słownik i Anna Stachura. Spotkanie pt. „W świecie muzyki i dźwięku” jest pierwszym z cyklicznych spotkań w ramach projektu “Multiple intelligences: On the path to new minds”, który realizuje nasza szkoła od 2016 roku (więcej informacji nt. projektu znaleźć można w zakładce Projekty unijne 2016-2018).

Zajęcia miały charakter warsztatów, podczas których bardzo aktywnie włączyli się rodzice wraz z dziećmi. Nie zabrakło zabaw ruchowych z akompaniamentem muzycznym, śpiewaniem oraz tańcem. Swoim talentem podzielił się z nami pan Ireneusz Kuś, który zagrał fragment utworów Antonio Vivaldiego „Jesień” oraz Leonarda Cohena „Hallelujah”, a także przybliżył nam informacje na temat skrzypiec i altówki. Kolejnym punktem zajęć była instrumentacja wiersza pt. „Grająca jesień”. Uczestnicy mogli przy tej okazji zagrać na instrumentach typu trójkąty, marakasy, kastaniety, janczary na trzonku drewnianym, grzechotki, pałki i tarki drewniane, tamburyna. Bardzo dobrze spisali się uczniowie, jak również rodzice, odgadując tytuły oraz autorów utworów muzyki klasycznej oraz wiele innych zagadek muzycznych. Na zakończenie każdy uczestnik słuchając  utworu Nikołaja Rimskiego-Korsakowa „Lot trzmiela” wykonał pracę plastyczną opierając się na swojej fantazji.

Dziękujemy wszystkim za udział i zapraszamy na kolejne zajęcia oraz do obejrzenia galerii zdjęć ze spotkania.

Przeczytaj poprzedni wpis:
Wykaz podręczników na rok szkolny 2017/2018

Uwaga Rodzice!  RODZICE UCZNIÓW KLAS I-VII KUPUJĄ TYLKO PODRĘCZNIKI DO RELIGII. POZOSTAŁE PODRĘCZNIKI DLA WSZYSTKICH KLAS I-VII SĄ FINANSOWANE PRZEZ PAŃSTWO.    ...

Zamknij