Miesiąc kwiecień w klasie 1b minął bardzo aktywnie.

Z okazji zbliżającego się Dnia Flagi oraz Święta Konstytucji 3. Maja nasi świetlicowi artyści na zajęciach plastycznych przygotowali biało-czerwone flagi, które zabrali do domów, aby móc przyozdobić okna swoich pokojów na majowe święta.

Choć każdy z nas robi coś innego i ma inne talenty, nasze barwy narodowe jednoczą nas w biało-czerwonej wspólnocie. Czy wspinamy się na najwyższe szczyty, czy opływamy samotnie świat łodzią, czy po prostu pamiętamy o zawieszeniu flagi przed wejściem do klatki w bloku.

Szanowni Państwo, zachęcamy do zapoznania się z informacjami przygotowanymi przez Dolnośląskie Kuratorium Oświaty we Wrocławiu.

2 maja obchodzimy Dzień Flagi Rzeczypospolitej Polskiej – święto ustanowione przez Sejm na mocy nowelizacji ustawy o godle, barwach i hymnie Rzeczypospolitej Polskiej w 2004 roku.

Z okazji Międzynarodowego Dnia Książki i Praw Autorskich odbył się konkurs na zakładkę do książki. Uczniowie wykazali się kreatywnością. Zakładki wykonali techniką dowolną.
I miejsce: Oliwier Cięciała, Krzysztof Woźniak;
II miejsce: Franciszek Kwiatkowski, Nikita Onishchuk, Olaf Szczepankiewicz;
III miejsce: Paweł Bartosik, Maja Suracka.

17 kwietnia 2024 w naszej szkole zorganizowany został Konkurs Piosenki Ekologicznej. Udział w nim wzięli uczniowie klas 1-7. Utwory wykonywane były w języku polskim oraz angielskim, przy profesjonalnym akompaniamencie. Na naszej szkolnej scenie wystąpili soliści, duety, trio oraz kwartet.

16 kwietnia uczniowie klasy ósmej mieli okazję uczestniczyć w interesujących zajęciach, które poprowadził dr inż. Michał Araszkiewicz, pracownik Politechniki Wrocławskiej. Młodzież dowiedziała się, co to są mikrofale i gdzie w życiu codziennym możemy się z nimi spotkać. Zastosowanie tych niezwykłych fal elektromagnetycznych jest wszechstronne i wpływa na wiele aspektów naszego życia.

We wtorkowe popołudnie uczniowie naszej szkoły mieli okazję uczestniczyć w warsztatach wyplatania makramy. Podczas zajęć zostały wykonane wiszące kwietniki, które zostaną wystawione na kiermasz podczas szkolnego pikniku.

Z okazji Miesiąca Książki, mamy dla Was okazjonalną gazetkę, w której znajdziecie m.in. wywiad z Panią Dyrektor, Beatą Misiak, przepisy kulinarne, zagadki i wiele innych. Miłego ZACZYTANIA!

Eko pralka została wykonana przez uczniów klasy 4b wraz z wychowawcą. Praca bierze udział w ogólnopolskim konkursie Asy z EkoKlasy. Pralka powstała z materiałów z recyklingu w skali 1:1. Oprócz stworzenia funkcjonalnego urządzenia AGD należało zaprojektować nową ekologiczną technologię.

Mamy przyjemność poinformować, że Maja Suracka uczennica klasy 6 otrzymała drugie miejsce w międzyszkolnym konkursie "Najwspanialsze Kwiaty Świata".

Szanowni Państwo,
w związku ze szkoleniem Rady Pedagogicznej w dniu 16. kwietnia konsultacje zostają przesunięte na dzień 23. kwietnia w godzinach: 17:00 - 18:00.